Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.
П.І. Передерій
За наказом коменданта погранкомендатури майора А. П. Ізугєнєва на порятунок людей була негайно направлена спеціальна група прикордонників. До судна, яке палало, підійшли теплохід «Червона Молдавія» і сторожовий корабель «Кубань» (командир - старший лейтенант І. А. Кожухарь). Не дивлячись на пожежу і сильний кулеметний вогонь з винищувачів супротивника, прикордонники і особовий склад прибулих кораблів, проявляючи мужність і героїзм, забезпечили зняття з палаючого теплохода, насамперед дітей, потім і решти пасажирів і команди.
П.І. Передерій
Враховуючи наближення супротивника, наш нечисленний гарнізон всіма силами готувався до оборони. Був створений добровольчий загін з числа моряків-зенітників під командуванням молодшого лейтенанта Андрія Івановича Алексєєнко. Передбачалося, що цей загін першим вступить в бій з передовими підрозділами гітлерівців. Для забезпечення більшої маневреності загону виділили декілька вантажних автомашин, а також три станкових і десять ручних кулеметів, один ротний міномет. Бійці загону були озброєні трилінійними рушницями, автомат ППШ мала лише одна людина - командир.
П.І. Передерій
На високому живописному мисі, на березі Дніпро-Бузького лиману, де він впадає в Чорне море, розкинулося місто Очаків, потопаюче в зелених масивах розкішних дерев, місто моєї бойової юності.
Добре пам'ятаю те тревожне літо 1941-го...
Посилення капіталістичної експлуатації і самодержавного гніту викликало зростання революційних настроїв серед трудящих. З середини 90-х років в місті почала розповсюджуватися марксистська література. Трудящі міста ставали на шлях боротьби проти експлуататорів. У лютому 1903 р. у одного очаківця поліція знайшла прокламацію Одеського комітету РСДРП «Нові лиходійства самодержавства», брошуру «Суд над селянами», декілька екземплярів газети Миколаївського комітету РСДРП «Наша справа» № 17 за 1903 рік.
Десь в Ольвії лежить золотий суперскарб Сагайдачного. У 1920 році керівники Кубанської республіки послали туди козацький десант, знищений ЧК. Під Феодосією козаки заховали кілька тонн золота – частину ханської казни, захопленої в Кафі. В США і досі живе учасник Парутинського десанту. І ми його знайшли! Журналісти опинилися в епіцентрі містичних подій