Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



1. В українській мові існує три форми майбутнього часу! Проста, складова і складна. Майбутній час першої особи однини недосконалого виду в українському має іншу форму без префікса: знатиму, говоритиму, робитиму і т.д.

 

Очаківська орда (білгородська, буджацька або Аккерманська) - названа так від сусідства з фортецею Очаків: складалася з ногайців, що переселилися в XVI ст. з Криму в Буджак. З половини XVIII ст. почалося зворотне переселення буджакських татар в Таврійську губернію, а в кінці ХІХ століття і їх остатки були виведені на південь Криму.

Страшний С.В.

Тема Землі Очаківської - неосяжна. Вона джерело творчого натхнення, інтересу і допитливості, як професіоналів, так і шанувальників самих різних напрямів історії і мистецтва.

Геологи вважають тут найстародавніший осередок вогнище зародження Земної кори з базальтами, гранітами, метаморфічними і осадковими породами, що залягають на десятки кілометрів у глибину, і які утворили тут одну з перших ділянок Земної поверхні – Східно-Європейську платформу і стійку Руську плиту. Тут і новітні різноманітного характеру елювіальні і делювіальні утворення (продукти вивітрювання і вимивання порід), пов'язані з історією Землі і з процесами формування краю. Ці утворення, з річками, лиманами і морями створили унікальне виключно сприятливе для життя і діяльності людини середовище. Очаківщина багата родючими чорноземами, лесами і залізистими суглинками і глинами, кварцевими пісками, пісковиками, а також меотичними і понтійськими вапняками.

Вгору