Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



21 лютого 2012 року  рішенням ХІІІ сесії районної ради шостого скликання затверджено символіку Очаківського району: зображення та опис герба та прапора Очаківського району, представлені переможцем Конкурсу на кращий проект Герба Очаківського району, членом Українського Геральдичного товариства Кочкуровим Р. Ю.

Зображення герба Очаківського району являє собою щит переділений золотим зубчастим муром. У верхньому,  червоному полі - срібний орел з обернутою назад головою і складеними крилами, який сидить на мурі. У нижньому, синьому полі – стоїть золота амфора у супроводі двох золотих мушель морського гребінця.  Герб вписаний у золотий картуш, прикрашений гронами винограду, а в підніжжі - колоссям пшениці, перевитими синьою стрічкою зі срібним написом «Очаківський район». Картуш увінчано короною із золотих колосків та виноградних грон.

Тлумачення герба Очаківського району:

Золотий зубчатий пояс – символ мужності жителів району, проявленого в 1854 і 1941 р. острова Травневий – унікального фортифікаційного спорудження. Срібний орел – одна з емблем міста – держави Ольвія – вказує на перші в Північному Причорномор’ї грецькі поселення; орел також символ хоробрості, віри, перемоги, символ природних багатств району (Кінбурнського заповідника). Він оглядається назад – в багате подіями минуле Очаківської землі.

Амфора – це вмістилище, як зерна, так і вина – символізує основні галузі господарства, а раковини морського гребінця – порти, курорти, морський берег. У християнській символіці раковини гребінця символізують паломництво (подорож) і розвиток.

Червоний (червлений) колір – символ мужності, життєвої сили, розвитку;

Срібло – благих помислів, благородства;

Золото – могутність і багатство.

Загальна символічна ідея герба: «Розвиток Очаківської землі, спираючись на багате історичними подіями минуле і унікальні природні умови».

Зареєструватися, щоб мати можливість залишати коментарі.

Вгору