Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



Мапа Очаківського району
Мапа Очаківського району

Очаківський район, як і сусідній Березанський, є найпівденнішим районом Миколаївської області України. Він займає всю територію південного степу, що розкинулась між Березанським лиманом на заході, Бузьким лиманом на сході, Дніпро-Бузьким лиманом і Чорним морем на півдні. Кінбурську косу та острови Березань і Майський

Площа району - 1487,7 кв. км. Населення - 30,95 тис. чоловік, в т.ч. сільське 16,03 тис.

Район сільськогосподарський. В основі розвитку – зернова група та виноградарство.

Очаківський степ біля моря обривається стрімкими, заввишки 35-45 м, кручами, біля підніжжя їх тягнуться безмежні золоті пляжі, заповнені чистим дрібнозернистим піском, і плескається мілке тепле море. Води очаківських пляжів влітку прогріваються до 25-27 градусів, а взимку – від 0,4 до 8,5 градусів. Морське повітря в прибережній смузі, яке збагачене киснем, солями йоду, брому, натрію, насичене коктейлем з пахощів степових рослин, хвойно-степовими випарами з Кінбурнської коси, є цілющим для людей.

Також благотворно впливають на здоров’я лагідний бриз (легкий береговий вітер, який дме вдень з моря, а вночі з суходолу), заспокійливий шум моря, грайливі хвилі прибою. Тому на Очаківському узбережжі корисно як відпочивати, так і лікуватися.

Міській і 11 сільським радам підпорядкований

31 населений пункт

В економіці провідне місце належить сільському господарству, яким обробляється 59,4 тис. га сільськогосподарських земель.

Районний центр - місто Очаків, міського підпорядкування.

Розташоване на березі Дніпро-Бузького лиману, при виході його в Чорне море, на відстані 69 км на південний захід від обласного центру - міста Миколаєва.

В районі - 2 морьських порти. Населення обслуговує 22 медичні заклади.

На території району - 7 пам'ятників історії архітектури та археології, археологічний заповідник "Ольвія" і державний заповідник на Кінбурській косі.

Вгору