Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



Після затяжної і холодної зими прийшла довгоочікувана весна, а разом із нею прилетіли перші птахи та розцвіли первоцвіти. Ось і на території Кінбурнської коси в межах Національного природного парку «Білобережжя Святослава» настала коротка мить первоцвітів. Не зважаючи на примхи погоди же встигли розквітнути такі чудові квіти, як пролісок дволистий та роговик Шмальгаузена. 

Пролісок дволистий

 

а згідно попередніх фенологічних даних відділу науки, на днях мають розквітнути чарівні півники, яких також називають ірисами. Саме з цією рослиною за її різноманітність відтінків (від червоно - або синьо-темно-фіолетових до зеленувато - жовтих і білих) та інші властивості пов’язано багато легенд.

Іриси

 

 

Півник карликовий

Згідно однієї з них, назву цій квітці дав відомим цілитель Гіпократ в честь грецької богині Іриди, яка ступала на землю для об’яв волі олімпійських Богів по радузі. Слово «ирис» перекладається як радуга. Згідно іншої легенди ці квіти дали назву Флоренції. Та багато інших. Крім цього ця рослина відома тим, що з її кореневища добувають ефірне масло з ароматом фіалок    (1 кг кореневищ – в середньому 7 г ефірного масла), а з квітів – запашні речовини. В XV віці цей натуральний ароматизатор використовували в королівських гардеробах.    

А в кінці квітня - травні мають розквітнути не менш легендарні плодоріжки, більше відомі під назвою орхідеї, які є візитною карткою парку.

 Плодоріжка болотна (орхідея)

Кожна квітка гарна по своєму, має свій колір, аромат та інші властивості.  Але з кожним роком рідшає їх різноманітність та кількість, а охоронні списки такі як Червона книга України, міжнародні охоронні списки та інші поповнюються. Завадити поповненню цих списків в силах кожного з нас, адже головним ворогом зникнення цієї краси з Землі є людина, а не кліматичні чи інші фактори.

Для збереження такої краси, Людині, збираючи букет чи зриваючи одну квітку, лише потрібно усвідомити що ця квітка (чи цей вид) може бути останньою  на Землі. Що лишиться після нас нащадкам?!

Науковий співробітник НПП «Білобережжя Святослава»
Ольга Марчинська – Андрєєва

Зареєструватися, щоб мати можливість залишати коментарі.

Вгору