Нові ціни на алкогольні напої: до 31 серпня та з 1 вересня
На сайті Уряду розміщено постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957» від 17.06.2015 р. № 426, якою підвищуються розміри мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.
Постанова набирає чинності через 10 днів із дня її опублікування.
В газеті «Урядовий кур’єр» від 01.07.2015 р. № 116 опубліковано даний документ. Як вказує сайт ВРУ набрання ним чинності – 11.07.2015 р.
Таким чином, перший етап підвищення цін на алкоголь діятиме з 11 липня до 31 серпня 2015 року, а наступний розпочнеться із 1 вересня 2015 року.
Фізособам-єдинникам груп 2 та 3 із обсягом доходу до 1 млн грн дозволили не застосовувати РРО незалежно від виду діяльності
Відповідний законопроект (реєстр. № 1088 від 28.11.2014 р.) сьогодні прийняли депутати ВРУ.
Нагадаємо: згідно з нормами абзаців 13 і 14 п. 110 р. І Закону № 71-VIII, використання РРО для єдинників групи 3 розпочинається із 1 липня 2015 року. Для підприємців — єдинників групи 2 «година Ікс» розпочнеться із 1 січня 2016 року.
Згідно із чинною наразі нормою п. 296.10 ПКУ, не застосовують РРО платники єдиного податку (фізичні особи — підприємці) груп 2 і 3 під час провадження діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку групи 1.
Із набранням чинності змінами до п. 296.10 ПКУ (із дня опублікування Закону) РРО не застосовуватимуть платники єдиного податку:
- групи 1;
- груп 2 і 3 (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1000000 грн.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення та триває в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку
Реєстраційну суму за п. 200-1.3 ПКУ збільшать на суму переплат із ПДВ до 10 липня
У листі від 22.06.2015 р. № 22361/7/99-99-19-03-02-17 податківці повідомили, що уточнені дані про помилково та/або надміру сплачені до бюджету платежі станом на перше число місяця, наступного за звітним (станом на 01.07.2015 р.), можуть бути сформовані ДФС України після завантаження відповідної інформації до центральної бази даних.
Водночас, згідно із Тимчасовим регламентом експлуатації інформаційної системи «Податковий блок», затвердженим наказом ДПС України від 24.12.2012 р. № 1198, завантаження центральної бази даних ДФС уточненою інформацією про стан розрахунків платників із бюджетом (у тому числі — про надміру сплачені суми платежів) здійснюється на п’ятий (юрособи) та шостий (фізособи — суб’єкти госпдіяльності) робочі дні звітного місяця.
Таким чином, у зв’язку з технологічним процесом збільшення реєстраційної суми згідно із п. 2001.3 ПКУ за рахунок сум помилково та/або надміру сплачених станом на 01.07.2015 р. грошових зобов’язань із ПДВ буде здійснено до 10 липня 2015 року.
ДФС про особливості поповнення електронного ПДВ-рахунка для реєстрації податкових накладних у ЄРПН
Із 1 липня 2015 року реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) здійснюється виключно на суму податку, обчислену за формулою, визначеною п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ (далі — реєстраційна сума).
Таким чином, при реєстрації податкової накладної чи розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності в платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну чи розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.
Якщо така реєстраційна сума є меншою, ніж сума ПДВ, зазначена в податковій накладній або розрахунку коригування, у реєстрації вказаної податкової накладної чи розрахунку коригування буде відмовлено.
У такому випадку (у тому числі якщо реєстраційна сума має від’ємне значення) із метою отримання можливості зареєструвати податкову накладну чи розрахунок коригування в ЄРПН платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок:
- отриманих податкових накладних і розрахунків коригуванні (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника та зареєстрованих у ЄРПН;
- сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;
- поповнення рахунка платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику в Держказначействі (електронний рахунок).
Наприклад: якщо платнику необхідно зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, у якій сума ПДВ становить 20 тис.грн, при цьому його реєстраційна сума має від’ємне значення та дорівнює -5 тис.грн, то платнику податку для отримання можливості зареєструвати таку податкову накладну необхідно збільшити реєстраційну суму на 25 тис.грн.
Окрім того, реєстраційну суму платників податку автоматично:
- 01.07.2015 р. збільшено на так звану суму «овердрафту»: середньомісячний розмір податку, задекларований та погашений платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців.
- до 10.07.2015 р. буде збільшено на суму надміру зарахованих ними до бюджету коштів, сформованих станом на 1 липня 2015 року.
Повідомлення про прийняття працівників на роботу подавайте завчасно
У Міжрегіональному головному управлінні ДФС — Центральному офісі з обслуговування великих платників проведено гарячу лінію на тему:«Повідомлення ДФС про прийняття працівників: за затвердженою КМУ формою». Про це проінформовано на сайті ДФС.
- Зокрема, надано відповідь на запитання: коли потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу?
- Відповідно до КЗпП, повідомлення слід подавати до початку роботи особи. Якщо працівник стає до роботи в день оформлення наказу про його прийняття на роботу, то повідомлення необхідно подати в той самий день. У випадку якщо наказ оформлюють заздалегідь, у переддень чи за декілька днів до початку роботи, краще направити повідомлення завчасно —до дня, коли особа стане до роботи.