Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



Шановні платники податків!!!

Очаківська ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області просить звернути увагу орендарів земельних ділянок державної та комунальної власності на особливості щодо визначення розміру орендної плати.

 

Відповідно до п.16.1.4 Податкового кодексу України Платники податків зобов’язані сплачувати податки та збори в строк та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

         Підстава нарахування орендної плати, об’єкт оподаткування, розмір та умови внесення орендної плати визначено ст.288 Податкового кодексу України.

П.288.5 ст. 288 Податкового кодексу України зазначено, що розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється розділом ХIII ПК; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, та не може перевищувати, зокрема, для інших земельних ділянок, наданих в оренду, 12 % нормативної грошової оцінки.

Верховним Судом України у постанові від 02.12.2014 №21-274а14 висловлено правову позицію щодо застосування пп. 288.5.1 п.288.5 ст. 288 Податкового кодексу України.

Зокрема передбачено, що з набранням Податковим кодексом України річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 цього Кодексу та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати.

При цьому, виходячи із принципу пріоритетності норм Податкового кодексу України над нормами інших актів у разі їх суперечності, який закріплений у пункті 5.2 статті 5 ПК, до моменту внесення до такого договору відповідних змін розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, ніж встановлений підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПК.

Таким чином, згідно із правовою позицією Верховного суду України з 1 січня 2011 року розмір податкового обов’язку платника податків зі сплати орендної плати не може бути меншим, ніж визначений п. 288.5 ст.288 Податкового кодексу України.

При цьому, відповідно до ст. 2442 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Вищого Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.

Отже, з метою належного виконання обов’язку платника податків зі сплати податків та зборів, визначеного пп.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України просимо звернути увагу на додержання п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України під час подання податкової звітності та сплати орендної плати. У разі, якщо договором оренди землі передбачена орендна плата у розмірі, меншому від встановленого п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України просимо звернутися до орендодавця (органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, які укладали договір оренди землі) про внесення змін до договору, а також звернутися до податкової інспекції за місцезнаходженням земельної ділянки для подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю.

 

Дякуємо за співпрацю та сумлінне ставлення до виконання обов’язків платника податків!

Зареєструватися, щоб мати можливість залишати коментарі.

Вгору