Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус назвав головними викликами податковій реформі поточну економічну ситуацію в Україні та парламентські вибори.
Ігор Білоус доповідав і Президенту, і Прем’єр-міністру України про ризики, з якими стикається бізнес за нинішньої економічної ситуації. «Економіка стрімко скорочується, споживання падає, розрегульовано фінансову систему. Підприємствам бракує обігових коштів. Утримувати ситуацію лише за рахунок високого податкового навантаження неможливо. За таких умов бізнес піде або геть з ринку, або в тінь. Змінити тренд можна тільки завдяки реформам» зазначив І. Білоус.
Насправді, всі ініціативи ДФС з реформи податкової системи є досить простими. Це в подальшому їх ускладнили через великий дефіцит державного бюджету, який генерували наші пропозиції.
ДФС домоглася зменшення у 2,5 рази навантаження на нелегальну частину зарплати, яку працедавці видавали в «конвертах», а це спонукатиме керівників підприємств виводити оплату праці з тіні. «Отже у нинішній економічній ситуації можлива лише така, поміркована реформа. Але її треба запустити терміново, у нас надто мало часу», - наголосив Голова Державної фіскальної служби України.
Вже потім, поетапно впроваджувати більш радикальні зміни – далі скорочувати ставку єдиного соціального внеску, об’єднувати ЄСВ і податок на доходи громадян в єдиний зарплатний податок, переходити до реформування витратної частини бюджету – до пенсійної реформи, визначення долі Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, до реформи охорони здоров’я.
«Хочу вірити: якщо не нинішній склад парламенту, то хоча б наступний – буде готовий до реальних реформ. Найгірше у цій ситуації – не міняти нічого», – підкреслив очільник ДФС України.
Очаківська ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області НАГАДУЄ,
На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщено чимало електронних сервісів, за допомогою яких платники можуть знайти багато корисної інформації
Так платники, які мають ключі електронного цифрового підпису, можуть скористатися електронним сервісом «ЗІР» - який допоможе розібратися у податковому законодавстві, дозволить здійснювати пошук інформації по певному податку.
Сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою та ін.
Електронні сервіси «Реєстр платників ПДВ» (http:// sta-sumy.gov.ua /reestr), «Анульовані свідоцтва платників ПДВ» (http:// sta-sumy.gov.ua /anulir) допоможуть дізнатися про те, чи є дійсним свідоцтво ПДВ контрагента, дату початку дії свідоцтва, а також інформацію про анулювання реєстрації платника ПДВ.
Електронний кабінет платника забезпечує користувачам можливість:
- подання податкової звітності в режимі реального часу;
- перегляд податкової звітності;
- доступ до інформації про стан розрахунків з бюджетом.
Сервіс «Пульс» гарантує платнику послуги з оперативного вирішення проблемних питань. Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс» ДФС України для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.
«Перевірка свідоцтва платника єдиного податку» – за допомогою цього сервісу можна впевнитись в тому, що свідоцтво платника єдиного податку є дійсним.
Перелік сервісів, що надаються Державною фіскальною службою України постійно розширюється та доповнюється. Доступ до вказаних сервісів можливий із веб-порталу ДФС України (http://sta-sumy.gov.ua/)
Отже, шановні платники податків та громадяни, скористайтесь можливістю спростити своє життя та спланувати свій робочий час за допомогою електронних сервісів, що функціонують на веб-сайті ДФС України.
Очаківська ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області