Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



В.І. Кнітель, завідувач поліклінічним відділенням Очаківської ЦРЛ.

Грип - гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, обумовлене вірусами. Він має симптоми, подібні до проявів інших респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим, бо може призводити до таких ускладнень, як пневмонія, набряк легенів, отит, гайморит, перикардит та міокардит, арахноїдит тощо.

 

Хвороба легко передається повітряно-крапельним шляхом, тобто при кашлі, чханні, розмові. Захворіти ризикують усі, хто перебуває у зоні зараження, тобто знаходиться в радіусі двох метрів від інфікованого. Хвора людина залишається джерелом поширення інфекцій (навіть за легкої форми захворювання) протягом усього періоду проявів симптомів, що в середньому становить сім днів. Цікаво, що на грип хворіють багато видів ссавців і птахів, тобто підхопити інфекцію людина може і від тварин.

Вірус грипу паразитує на слизових оболонках носоглотки та верхніх дихальних шляхів і є токсичним: він вражає кровоносні судини й капіляри. Саме тому, загальний стан хворого на грип набагато гірший, ніж при інших гострих респіраторних захворюваннях, які проявляються найчастіше почервонінням горла, вираженою нежитю і незначним підвищенням температури.

Характерні симптоми грипу: підвищення температури тіла відразу до 38,5-40,0°С, почервоніння та сльозоточивість очей, загальна слабкість, біль у м'язах, головний біль, гіперемія та набряк обличчя, катаральні явища, ломота. За появи таких симптомів слід залишатись вдома, щоб не провокувати ускладнення захворювання й не наражати інших людей на небезпеку, і обов'язково викликати лікаря.

Грип лікують винятково препаратами з доведеною активністю проти вірусу грипу - лише вони здатні припинити його розмноження в організмі. Важливо знати, що грип не лікується за допомогою антибіотиків, гомеопатичних препаратів, імуно-стимуляторів, тут безсиле розмаїття без рецептурних засобів "від застуди та грипу", які щедро виробляє фармацевтична промисловість і агресивно нав'язує реклама.

Поява нових штампів вірусів дозволяє припустити цього року інтенсивніший перебіг епідемії з вираженими клінічними проявами. До групи ризику, за даними Міністерства охорони здоров'я України, належать діти перших років життя, літні люди віком за 65 років, а також вагітні жінки, люди з надлишковою вагою, ті, хто страж дає на цукровий діабет, хронічні серцево-судинні, легеневі та інші важкі патології.

Нині найефективнішим засобом для захисту організму від усіх очікуваних штампів грипу, і на цьому вкотре наголошує Міністерство охорони здоров'я, є вакцинація. Мінімальний термін для формування імунітету - 10-12 днів після вакцинації.

Щоб зміцнити імунітет, слід приймати        в вітаміни і загартовуватись. А під час епідемії - дотримуватись простих правил:

  • уникати великих скупчень людей;
  • ретельно й часто мити руки з милом або з дезінфектами на спиртовій основі;
  • користуватися тільки одноразовими паперовими серветками й      рушниками;
  • регулярно провітрювати приміщення й робити вологе прибирання;
  • в оточенні хворих користуватись одноразовими масками;
  • хвору людину ізолювати;
  • перед виходом із дому обробляти носові ходи оксоліновою маззю.

Зареєструватися, щоб мати можливість залишати коментарі.

Вгору