ДФС у підкатегорії 101.19 «ЗІР» надала відповідь на запитання: чи складається постачальником розрахунок коригування до податкової накладної, якщо після проведення операції з постачання товарів/послуг здійснюється зміна суми компенсації їх вартості чи їх повернення, а покупець таких товарів/послуг утрачає статус платника податку на додану вартість?
Податківці зауважили: якщо після здійснення операції з постачання товарів/послуг покупець втрачає статус платника ПДВ, то він і втрачає право на коригування податкового кредиту, сформованого в період його реєстрації платником податку. А отже, у постачальника відсутні підстави для складання розрахунку коригування на такого покупця.
У випадку якщо після анулювання реєстрації покупця як платника ПДВ відбувається збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, то постачальник цих товарів/послуг на дату такого збільшення складає нову податкову накладну на суму такого збільшення.
У графі «Код отримувача» постачальник проставляє умовний ІПН покупця «100000000000»,у графі «Особа (платник податку) — продавець» — «Неплатник».