Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



Податок на нерухоме майно для юридичних осіб: готуємося до подання звітності

  Відповідно до п.п. 266.7.5. п. 266.7 ст. 266 ПКУ платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають декларацію за місцезнаходженням об’єкта оподаткування, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. 

  Щодо новоствореного об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

  

 Сплата податків здійснюється на діючі рахунки

 1 січня 2015 року до відкриття в органах Казначейства нових рахунків з обліку надходжень до бюджетів сплата податків і зборів продовжує здійснюватися на казначейські рахунки, відкриті у 2014 бюджетному році.

  

Запрошуємо до декларування доходів та отримання податкової знижки!

  З 1 січня 2015 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року до податкових інспекцій за місцем реєстрації. 
  Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі: 
- отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався; 
- отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності); 
- отримання іноземних доходів. 
  Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Така декларація подається упродовж всього 2015 року. 
  Згідно до Податкового кодексу громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

 

Платники можуть подавати декларацію про доходи через Інтернет

  Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року. Декларація  подається особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством. 
  Всі декларанти податку на доходи фізичних осіб мають змогу заповнювати та направляти до податкової інспекції декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет. З цією метою на єдиному веб-порталі Державної фіскальної служби України працює спеціальний сервіс «Декларування on-line». 
  Для користування послугою необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. Оформлення ключів здійснюється безкоштовно. 
  Подання декларації через Інтернет позбавить громадян необхідності відвідувати податковий орган з метою звітування.

  

Оподаткування пенсій у 2015 році

  З 1 січня 2015 року суми пенсій (включаючи суму їх індексації) якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (3654 грн.) оподатковуються податком на доходи фізичних осіб з суми такого перевищення за ставкою 15 відсотків. 
  Тобто, з 2015 року передбачено зниження порогу для оподаткування пенсій з 10 тисяч гривень до 3 мінімальних заробітних плат. 
  Наприклад, якщо пенсія складає 5 тис. грн., то 3654 грн. не оподатковуються, а залишкова сума – 1346 грн. оподатковуються ставкою 15%. Сума податку становитиме – 201,90 грн.

 

Цьогоріч податок на нерухоме майно громадянам доведеться сплачувати за ставками 2014 року

  Громадяни у 2015 році будуть сплачувати податок на нерухомість за ставками, які діяли у 2014 році. 
  Протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення - рішення власники нерухомості зобов’язані перерахувати суму податку на вказані у повідомленні рахунки. 
  Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою чи квартирами загальною площею понад 120 і будинком/будинками, загальна площа яких перевищує 250 квадратних метрів, або різними видами нерухомості (квартирою та будинком) загальна площа, яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів. . 
  Ставки застосовуються лише до площі перевищення. 
Довідково: юридичні особи сплачують податок на нерухоме майно відповідно до внесених у законодавство змін, які набули чинності з 01.01.2015 року.

 

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2014 рік

  Станом на 1 січня 2015 нормативну грошову оцінку земель за 2014 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,249.
  Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152,2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249. 
  Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997 (нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася).

Які податки та збори залишилися в Податковому кодексі

Із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII кількість податків зменшилася з 20 до 9.

До загальнодержавних податків віднесені: податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, екологічний податок, рентна плата, мито.

Місцевими податками наразі визначено: податок на майно, єдиний податок.

До місцевих зборів належать: збір за місця для паркування транспортних засобів, туристичний збір.

Скасовано збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

 

Хто є платником єдиного податку з 1 січня 2015 року

Платників єдиного податку відтепер розподілено до 4-х груп.

1 група. Обсяг доходу підприємців, що здійснюють торгівельну діяльність на ринках збільшено до 300 тис.грн. Фіксована ставка податку - до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грнза календарний місяць.

2 група. Для підприємців обсяги доходу можуть сягати 1,5 млн.грн., має право укласти трудовий договір не більше ніж з 10 найманими особами. Фіксована ставка податку - до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто дo 243,60 грн за календарний місяць.

3 група (фізособи та юрособи). Обсяги доходи не мають перевищити 20,0 млн.грн за календарний рік, не обмежено кількість найманих осіб.

Відсоткові ставки для таких єдинників становлять:

  • 2% доходу — за умови окремої сплати ПДВ;
  • 4% доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

4 група (сільгоспвиробники). База оподаткування - нормативна грошова оцінка ріллі в області, з урахуванням коефіцієнта індексації.

Розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування й становить:

  • для ріллі, сіножатей і пасовищ (окрім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) — 0,45;
  • для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, — 0,27;
  • для багаторічних насаджень (окрім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях) — 0,27;
  • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, — 0,09;
  • для земель водного фонду — 1,35;
  • для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, — 3.

 

Як єдинники 3–6 групи мають перейти до оновленої 3 групи.

Перехід таких спрощенців до оновленої групи 3 відбуватиметься автоматично.

Так, платники єдиного податку груп 3–6, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку групи 3.

  

 Новий порядок нарахування військового збору

Нарахування військового збору подовжено «до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України».

Ставку оподаткування - 1,5% об’єкта оподаткування.

Об’єктом оподаткування з 1 січня 2015 року є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема у вигляді:
- процентів, дивідендів, роялті та будь-яких інших пасивних (інвестиційних) доходів, сплачених резидентами України;
- доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду;
- доходів від продажу рухомого та нерухомого майна, доходів від відчуження корпоративних прав, цінних паперів, у тому числі акцій українських емітентів;
- доходів, отриманих у вигляді внесків та премій на страхування і перестрахування ризиків на території України;
- доходів страховиків – резидентів;
- інших доходів;
- спадщини, подарунків, виграшів, призів.

 Тобто під оподатковування військовим збором потрапляють усі доходи, на які нараховується податок на доходи фізичних осіб, а це не лише зарплата й інші виплати працівникам і винагороди за договорами ЦПД, а всі доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

  Платниками збору є резиденти та нерезиденти.

 

Зареєструватися, щоб мати можливість залишати коментарі.

Вгору