Вказаним законом зокрема підвищено вартісну межу для основних засобів з 2500 до 6000 грн.
До повноважень центрального органу орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику віднесено проведення періодичного узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань.
Також з 1 вересня 2015 консультації, крім узагальнюючих, надаються:в усній формі - контролюючими органами;у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. При цьомунадані консультації підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.
Уточнено умови та порядок допуску посадових осібконтролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок. Передбачено, що за наявності письмового звернення платника податків замість документальної невиїзної перевірки може проводитисядокументальна виїзна перевірка.
Заборонено контролюючим та іншим державним органам використовувати акт перевірки як підставу для висновківстосовно взаємовідносин платника податків з його контрагентами, якщо за результатами складення акта перевірки податкове повідомлення-рішення не надіслано (не вручено) платнику податків або воно вважається відкликаним відповідно до статті 60Податкового кодексу України
Тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені цим Податковимкодексом України, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Втім у разіповторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору зазначена норма не застосовується.
З 1 вересня податкові декларації поштою треба надсилати на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного ПКУ – до цього часу декларації надсилались за 10 днів до закінчення граничного строку.
Також з 1 вересня подаватиме доповнення до декларації в електронній формі платник, для якого Податковим кодексом України встановлено обов’язок подання звітності в електронній формі, і який вважає, що форма податкової декларації збільшує або зменшує його податкові зобов’язання та надає разом з податковою декларацію доповнення довільної форми з поясненням мотивів подання доповнення. До цього вимоги щодо надсилання електронного доповнення до декларації не було.
Закон №655-VIII можна переглянути за посиланням:http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/655-19