Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



 

Документ передбачає надання права платнику податку включати податкову накладну до податкового кредиту протягом 365 днів із дати її складання, урегулювання питання акумулювання коштів на спецрахунках сільськогосподарських підприємств, скорочення переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної, удосконалення правил обчислення реєстраційної суми й продовження строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених у період із 01.07.2015 р. по 31.08.2015 р.

Прийнято зміни до системи електронного адміністрування ПДВ

 Документ, із-поміж іншого, передбачає таке:

1. Податковий кредит перестав бути правом.До податкового кредиту потрібно відносити весь вхідний ПДВ за зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними.

2. Строк реєстрації податкових накладних у ЄРПН збільшено до 365 днів. У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі зареєстрованих в ЄРПН отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів із дати складання податкової накладної.

3. Зроблено уточнення, що при пропорційному віднесенні сум ПДВ до податкового кредиту (ст. 199 ПКУ) платник ПДВ мусить скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду й зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час придбання чи виготовлення товарів/послуг, необоротних активів, яка відповідає частці їх використання в неоподатковуваних операціях.

4. Спецрежимникам відповідно до ст. 209 ПКУ додатково відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах Казначейства.

5. Податкову адресу продавця та вид цивільно-правового договору виключили з переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної. Уточнено, що саме порушення порядку заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної не дає права на податковий кредит.

6. У п. 201.4 ПКУ додано правила складання зведеної податкової накладної та податкової накладної, виписаної за щоденними підсумками операцій.

7. Для забезпечення коректного формування з 01.07.2015 р. показника суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН,передбачено «обнуління» такого показника станом на 01.07.2015 р. і включення до нього:

  • суми середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних місяців/4 квартали (т.з. «овердрафт»);
  • суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань із податку на додану вартість станом на 01.07.2015 р.;
  • суми від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 р.;
  • залишку коштів на електронному рахунку платника.

8. Для податкових накладних, дата складання яких припадає на період із 1 липня по 31 серпня 2015 року включно, пропонують не застосовувати граничні строки реєстрації в ЄРПН і встановити такі строки реєстрації:

  • податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця в зазначений вище період, підлягають реєстрації в ЄРПН до 31 числа (включно) місяця, в якому вони були складені;
  • податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця  в зазначений вище період, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

 

Зареєструватися, щоб мати можливість залишати коментарі.

Вгору