Серйозних змін зазнали таблиці 1 та 6. Корективи пов’язані з появою нових правил в обчисленні єдиного внеску із 01.01.2015 р. — застосуванням понижувального коефіцієнта й «мінзарплатного» правила.
Отже, у таблиці 1 у «шапці» передбачили спеціальні поля для інформації про зниження ставки. Перш за все потрібно поставити відмітку про застосування понижувального коефіцієнта — «ТАК» або «НІ». Відповідно, якщо було зниження, то в реквізиті «18» відображають розмір коефіцієнта (із трьома знаками після коми).
У реквізиті «20» зазначається середньомісячна кількість застрахованих осіб за 2014 рік.
Показники нарахованого єдиного внеску на фактичний розмір доходу в межах граничної величини (тобто без внеску, донарахованого за «мінзарплатним» правилом) відображають у таблиці 1 у тих самих рядках, що й раніше.
Відображення нарахувань єдиного внеску із застосуванням «мінзарплатного» правила відбувається наступним чином.
По-перше, у рядках 2.1–2.4 таблиці 1 та їх розшифрованих складових має бути фактична сума нарахованого доходу, із якої стягують єдиний внесок, тобто в межах максимальної величини, але без доведення до розміру мінзарплати. А от суми так званої додаткової бази, тобто різниці між мінзарплатою та фактичною величиною нарахованих виплат, фігуруватимуть окремо — у нових рядках 2.5.1–2.5.5.
По-друге, суми нарахувань єдиного внеску в разі застосування «мінзарплатного» правила в таблиці 1 також пройдуть окремо:
- єдиний внесок, нарахований на фактичний розмір доходу, — у показниках рядків 3.1–3.4;
- внесок, нарахований на додаткову базу, тобто в частині, що припадає на різницю між мінімалкою та фактичною базою, — у нових рядках 3.5.1–3.5.5.
Стосовно новацій у заповненні таблиці 6, то якщо досі страхувальники показували лише утримані суми єдиного внеску, то тепер там мають персоніфікуватися ще й нарахування єдиного внеску окремо за кожною застрахованою особою. Такі суми проходитимуть за графою 21 (але окремо нараховані на фактичну базу й окремо — на додаткову). Для відображення утримань слугуватиме графа 20.
Для заповнення графи 10 додали новий код типу нарахувань «13» — сума різниці між розміром мінімальної зарплати та фактично нарахованою зарплатою за звітний місяць (із зарплати/доходу).
Окрім усього, таблицю 6 доповнили реквізитом «24»: ознака неповного робочого часу (1 — так, 0 — ні). Також з’явилися нові коди категорій застрахованих осіб — «47–49».