У законопроекті депутати окреслили такі новації:
1. Строк подання заяв про застосування податкового компромісу продовжується до 1 червня 2015 року.
2. Обмежується можливість проведення податківцями документальної позапланової перевірки платників податків. Таку перевірку фіскали матимуть право проводити лише за умов, якщо платник податків буде незгідний із розбіжностями, виявленими під час камеральної перевірки поданого ним уточнюючого розрахунку.
3. У разі якщо платник податків починає процедуру адміністративного та/або судового оскарження податкового повідомлення рішення прийнятого за результатами податкової перевірки, то податковий компроміс буде застосовуватися за рішенням суду.Водночас подача платником податків скарги (позову) до суду зупиняє перебіг 70-денного строку досягнення податкового компромісу.
4. Процедура податкового компромісу поширюється й на розгляд справ у касаційних інстанціях (у разі фактичної несплати сум ПДВ і податку на прибуток (їх не стягнення) до прийняття рішення про застосування податкового компромісу).
5. Відмова в застосуванні процедури податкового компромісу допускатиметься, якщо платник податків подав заяву про застосування податкового компромісу:
• до податкових зобов’язань, які виникли після 1 квітня 2014 року;
• до податкових зобов’язань, не пов’язаних із податком на прибуток підприємств та/або податком на додану вартість;
• стосовно завищених податкових зобов’язань;
• після закінчення строку застосування податкового компромісу, визначеного цим підрозділом.
Очаківська ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області