Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



 

Як відомо, з 17.01.2015 набув чинності Закон України від 25.12.2014 № 63-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» (далі – Закон №63), яким передбачено запровадження процедури податкового компромісу.

Повідомляємо, що під податковим компромісом розуміється режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст.102 Кодексу.

Тобто, даним Законом надано платнику податків певні преференції, а саме: сплатити лише частину завчасно незадекларованих платежів або неузгоджепих податкових зобов’язань з податку на прибуток та податку на додану вартість за ставкою 5% протягом 90 днів (з 17 січня 2015 року по 16 квітня 2015 року включно).

У свою чергу процедура податкового компромісу поширюється у випадку:

  • добровільного декларування платником податків заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість та податку на прибуток;
  • розпочатої контролюючим органом документальної перевірки або за результатами якої складено акт перевірки;
  • отриманого платником податків податкового повідомлення-рішення, за яким податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ не узгоджені, відповідно до норм Податкового кодексу України;
  • триваючої процедури адміністративного чи судового оскарження по неузгодженим сумам податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ.

При застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленпі- рішенні податкових зобов'язань, при цьому інші 95 % такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуються.

Відповідно до Закону, платники (за бажанням) можуть подати до органів Державної фіскальної служби України за основним місцем обліку уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року, в яких визначають суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з ПДВ та/або заяву відповідно до Закону.

Уточнені та перевірені операції у періодах, під час яких застосовано податковий компроміс у подальшому платниками не змінюються, а контролюючим органом не перевіряються.

 

Зареєструватися, щоб мати можливість залишати коментарі.

Вгору