Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



Податковий компроміс полягає у звільненні від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 з урахуванням встановленого Податковим кодексом України строку давності. Тому платнику слід брати до уваги за які періоди він буде робити уточнення.

Якщо уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток і ПДВ за періоди (1095 днів) до 1 квітня 2014 року, то необхідно подати уточнюючий розрахунок, у якому визначити суму завищення податкового кредиту з ПДВ або суму завищення витрат з податку на прибуток та сплатити 5% від суми податку. Тобто 95% суми відповідного податку будуть вважатися погашеними.

В цілому на досягнення податкового компромісу відводиться більше 5 місяців. Процедура включає в себе такі етапи:

1) на подання уточнюючого розрахунку дається 90 календарних днів з 17 січня 2015 року, тобто останній день подання таких розрахунків – 16 квітня 2015 року;

2) процедура досягнення податкового компромісу триває не більше 70 календарних днів з дня подання уточнюючого розрахунку;

3) протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку, контролюючий орган приймає рішення про необхідність проведення документальної позапланової перевірки, про що повідомляє платника податків. Перевірка повинна стосуватися лише операцій, щодо яких розпочато процедуру податкового компромісу.

Якщо контролюючий орган повідомить платника про відсутність необхідності проведення документальної позапланової перевірки, то сума задекларованих зобов’язань вважається узгодженою.

Якщо перевірку буде проведено, то її результатом може бути один з двох варіантів:

- виявлено порушення - складається повідомлення-рішення. Платник має право розпочати процедуру адміністративного та/або судового оскарження - в такому випадку податковий компроміс не застосовується;

- не встановлені порушення - складається довідка, яка підтверджує правомірність визначення сум в уточнюючому розрахунку;

4) платник сплачує податкові зобов’язання, визначені в уточнюючому розрахунку та/або податковому повідомленні-рішенні, протягом 10 календарних днів з дня, наступного за днем узгодження. День узгодження – це день отримання документа: повідомлення про відсутність необхідності проведення документальної перевірки; довідки, що підтверджує правомірність визначення сум податкових зобов'язань в уточнюючому розрахунку; податкового повідомлення - рішення, прийнятого за результатами перевірки;

5) податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгодженого зобов’язання.

Згідно з пунктом 2 «Прикінцевих положень» Закону №63-VIII до затвердження форми уточнюючого розрахунку для застосування податкового компромісу платник податків має право подати уточнюючий розрахунок за діючою на час подання формою як окремий документ з переліком (описом) операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації.

Уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток та податку на додану вартість у межах податкового компромісу необхідно здійснювати виключно шляхом подання окремої уточнюючої декларації (розрахунку, звіту), а не у складі звітної (звітної нової) декларації.

Для цього платникам податків у заголовній частині форм уточнюючих податкових декларацій (розрахунків, звітів) слід під словом «Уточнююча» («Уточнюючий») доповнити словами «Податковий компроміс» та зліва від них проставити відмітку, наприклад, «X».

Така відмітка означатиме, що уточнююча декларація (розрахунок, звіт) подана з метою застосування податкового компромісу.

Для звітності, що подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, місце для такої відмітки буде передбачено форматами електронних документів звітності, що розробляються відповідно до формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання, затвердженого наказом Міндоходів від 29.11.2013 №729, зареєстрованим у Мін’юсті 06.02.2014 за №243/25020.

Крім того, необхідно надавати у складі уточнюючої податкової декларації (розрахунку, звіту) в електронній формі перелік (опис) господарських операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації, використовуючи рядки електронної форми для зазначення доповнень до податкової декларації, заповнення яких передбачено п. 46.4 ст. 46 гл. 2 р. ІІ Податкового кодексу України.

У випадках, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ не узгоджені відповідно до норм Кодексу, або за результатами проведеної перевірки триває процедура адміністративного або судового оскарження, і відповідно неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях за результатами перевірок, платник повинен подати заяву про намір досягнення податкового компромісу щодо цих неузгоджених сум податкових зобов'язань.

Більш детальну інформацію щодо процедури податкового компромісу можна знайти в Методичних рекомендаціях щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу, затверджених наказом ДФС України від 17.01.2015 №13.

Зареєструватися, щоб мати можливість залишати коментарі.

Вгору