Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



Сьогодні однією з тем, які  жваво обговорюються у нашому суспільстві, є “Пенсія та  її розмір”.

При призначенні пенсій у фізичних осіб – підприємців виникає безліч запитань, але основне з них: “Чи зараховується до страхового стажу період здійснення підприємницької діяльності?”

Необхідні документи для підтвердження стажу роботи визначені  Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637.

На розмір пенсії впливають два показники: страховий стаж та заробітна плата (дохід), з якої сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Чим вищими є ці показники, тим більшим є розмір пенсії.

З 01.01.2004 для обчислення розміру пенсії враховується страховий  стаж людини, тобто період, протягом якого вона підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески, в сумі не менший ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в місяцях. При цьому місяць роботи буде зараховано до страхового стажу як повний, тільки за умови, якщо внесок за нього виявиться не нижче мінімальної суми, тобто розмір страхового внеску нарахованого на мінімальну зарплату. Розміри мінімальної заробітної плати визначаються Законами України про державний бюджет.

До липня 2010 року підприємці, що обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), сплачували страхові внески “за себе” на добровільних засадах, а з липня 2010 року ця категорія платників зобов’язана сплачувати страхові пенсійні внески в обов’язковому порядку. Зазначені зміни в пенсійному законодавстві забезпечують набуття права на майбутню пенсію фізичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування.

До 01.01.2011 року від сплаченої суми єдиного податку на рахунок Пенсійного фонду відраховувалось 42% (від 8.4 до 84 грн. на місяць). Наприклад, у січні 2010 року при розмірі єдиного податку 200грн. та мінімальній заробітній платі 869грн. до страхового стажу зараховується 9 днів. Тобто, якщо протягом 2010 року підприємець справно сплачував тільки єдиний податок в сумі 200грн., то до страхового стажу зараховується 3,5 місяці.

Від підприємців, які працювали по фіксованому патенту на ринку, тільки 10% від фіксованого податку потрапляло в Пенсійний фонд. Наприклад, якщо патент коштував 100грн. на місяць, то страхового стажу зараховується лише 1 день на місяць, а за рік роботи  - 12 днів.

Для зарахування до страхового стажу цього періоду як повних місяців фізичним особам – підприємцям, які сплачували єдиний або фіксований податок, необхідно здійснити доплату до суми страхових внесків таким чином, ніж мінімальний страховий внесок.

Від розміру сплачених страхових внесків та єдиного соціального внеску, отриманої зарплатні залежить рівень соціального захисту, розмір майбутньої пенсії.  До страхового стажу, який враховують при призначенні пенсії, зараховуються лише ті періоди, за які в повному розмірі сплачено внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

В разі непогашення заборгованості по сплаті страхових внесків та єдиного соціального внеску громадяни втрачають право на отримання гідних пенсій, а окрім того, державні виконавці мають право арешту і вилучення майна боржника для реалізації та погашення боргу, звернутися до правоохоронних органів з клопотанням про порушення кримінальної справи за умисне невиконання рішення суду та звернутися з поданням до суду про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України.

З метою забезпечення поінформованості та обізнаності громадян щодо їх прав у сфері пенсійного забезпечення  в управлінні ПФУ в м.Очакові та Очаківському районі проводяться «Уроки для майбутніх пенсіонерів», щоп’ятниці о 14 годині в приміщенні управління за адресою: м.Очаків, вул.Леніна,21, у кабінеті № 6.

Зареєструватися, щоб мати можливість залишати коментарі.

Вгору