Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



Сергій Варфоломейович Страшний. 19 січня 1969г.
Зав. інфекційним відділенням Очаківської районної лікарні Миколаївської області УРСР

Питання про зародження і розвиток стародавньої медицини в Північному причорномор'ї, яке грало у всі часи і епохи видатну роль в історичній долі нашої Батьківщини, є питанням вельми актуальним.

Час нам не залишив письмових джерел старовини, спеціально присвячених первісній медицині народів нашого краю.

У відомих працях античних авторів (Геродот, Гіппократ, Страбон, Катон і ін.) відомості рідкісні, уривчаті і часто суперечливі.

Ветеран охорони здоров'я
і учасник бойових дій
І.І. Баран.

Страшний Сергій Варфоломейович родом з Кіровоградської області. Капітан медичної служби Страшний С.В. був ветераном війни. Він пройшов славний бойовий шлях від автоматника до комсорга батальйону у складі п'ятої гвардійської армії, брав участь в звільненні України і країн Східної Європи. День Перемоги зустрів у Відні. А в 1947 році поступив на лікувальний факультет Київського медичного інституту. Під час навчання в інституті займався науковою роботою, результати якої були визнані дисертаційними. До цього періоду відносяться і його перші наукові публікації. Але Сергій Варфоломейович вибирає інший, як йому тоді здавалося, правильний шлях: він отримує призначення на посаду дільничного лікаря в Єланецкому районі Миколаївської області. Його відданість улюбленій справі, ентузіазм і енергія виявлялися усюди: він мріє про медицину завтрашнього дня і займається будівництвом і сучасним оснащенням нових лікарень. Він побудував в Олександрівці нову лікарню, аптеку і будинок для медпрацівників.

Вітчизняна охорона здоров'я вже не перший рік топчеться на місці. Чим викликана така нерішучість? Деякі фахівці вважають, що причина всіх бід нашої медицини об'єктивна: не вистачає фінансових коштів. Це очевидно, але списувати свої промахи виключно на когось, на обставини стало нашою старою традицією. Медичним персоналом зазвичай почитався головлікар. У нашому невеликому місті головний лікар посада висока - шаноблива, перш за все за професіоналізм і організаторські здібності. Ми нагадаємо про славну кагорту очаківських головлікарів. Їх в історії нашого міста було небагато. Але всіх їх знали і знають в обличчя.

До організації земської лікарні Очаків, як морський порт і фортеця мав невеликий лазарет для військовослужбовців. У нім лікувалися тільки ті хворі, яким була необхідна невідкладна допомога. Останні відправлялися у Вітовський госпіталь Миколаївського губернаторства. Цивільним особам користуватися лазаретом заборонялося.

Фото 1 - з архіву музею ім. Суворова. Військовий лазарет. Початок 20 століття.

Вгору