Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



ЯК ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ПРО ДОХОДИ ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ – ПІДПРИЄМЦЮ?

З метою врегулювання питання надання органами Міністерства доходів і зборів України адміністративних послуг, зокрема шляхом видачі фізичним особам - підприємцям довідки про доходи пояснюємо:

  • на даний час для фізичних осіб -  підприємців передбачено дві системи оподаткування доходів одержаних від здійснення підприємницької діяльності, кожна з яких регулюється нормами Податкового  кодексу України та  має різний  порядок оподаткування  таких доходів, ведення обліку доходів і витрат та  подання звітності.

Відповідно до статті 294 Кодексу для платників єдиного податку встановлені звітні податкові  періоди : для  фізичних осіб -  підприємців, які обрали першу та другу групи звітний  період є календарний рік, для  третьої групи  звітний  період  є календарний  квартал.

При цьому підпунктом 296.8 статті 296 Кодексу передбачено, що платники єдиного  податку  мають право для отримання довідки про доходи подавати до  органу  державної  податкової служби податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника  податку від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного)  податкового звітного періоду.

Отже, органи Міндоходів надають фізичній особі - підприємцю, який здійснює діяльність на  спрощеній системі оподаткування  довідку про доходи на підставі декларації платника єдиного податку, яка  подається за інший ніж квартальний (річний)  податковий (звітний) період.

Разом  з  тим, оподаткування  доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від  провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування регулюється  статтею 177 Кодексу.

Відповідно до підпунктом 177.5 статті 177 Кодексу фізичні особи - підприємці подають до органу Міндоходів податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи .

При цьому, відповідно до підпунктами 177.5.2 пунктами 177.5 статті 177 Кодексу передбачено, що фізичні особи - підприємці, які  зареєстровані протягом  року в установленому законом  порядку або   перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування,  подають  податкову  декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або  відбувається  перехід на  загальну  систему  оподаткування.

Враховуючи численні звернення  фізичних осіб - підприємців,  щодо необхідності отримання  довідки про доходи на  призначення і виплати  державної допомоги сім'ям з дітьми органи Міндоходів  надають даній категорії підприємців довідки про доходи  на  підставі  поданих  податкових декларацій про майновий стан і доходи за  інший ніж (річний) податковий  звітний період (квартальний).

При цьому, така квартальна декларація  не звільняє підприємця від обов'язку подання податкової декларації у строк встановлений  для податкового звітного періоду згідно вимог підпунктом 177.5 статті 177 Кодексу та не є підставою для  нарахування та/або сплати  податкового зобов'язання.

Сектор взаємодії із  ЗМІ та громадськістю
Очаківської ОДПІ

Зареєструватися, щоб мати можливість залишати коментарі.

Вгору