Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



Відповідно до пункту 10.4 статті 10 ПКУ місцеві ради в межах повноважень, визначених ПКУ, вирішують питання щодо запровадження збору.

Рішенням Очаківської  міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 (зі змінами, внесеними рішенням Київської міської ради від 1 грудня 2011 року №722/6958 затверджено положення про туристичний збір у м. Очаків (далі — Положення). Це рішення набрало чинності з 1 січня 2014 року.

Відповідно до Положення, туристичний збір — це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до бюджету міста Очаків.

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію м. Очаків та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають (більше 6 місяців на рік) у м. Очаків, у тому числі на умовах договорів найму;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію Міністерства охорони здоров’я України;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

Ставка встановлюється у розмірі 1 відсотку до бази справляння збору.

Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 5.1 цього Положення, за вирахуванням податку на додану вартість.

До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

Слід зазначити, що такий збір перераховують до бюджету не громадяни безпосередньо, а податкові агенти:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

За шість місяців поточного року податкові агенти з туристичного збору сплатили до бюджету Очакова 1,1 тис гривень у порівнянні з минулим роком ця сума залишилась на тому ж рівні.

В Очакові туристичний збір складає 1 % від вартості всього періоду проживання в готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках та інших готельних та санаторно-курортних установах столиці. Наразі 267  суб’єктів господарювання сплачують туристичний збір, а саме 84 фізичних та 183 юридичних особи. 

Запровадження туристичного збору є ще одним кроком на шляху до розбудови економічної стабільності країни. Податок покликаний розвивати вітчизняний туризм та зміцнювати місцеві бюджети.

Звертаємо увагу, що особи, які поденно надають в оренду власні помешкання, а також квартирно-посередницькі організації, які направляють громадян на поселення у будинки (квартири), що належать фізособам, також мають сплачувати «податок на відпочинок». 

Зареєструватися, щоб мати можливість залишати коментарі.

Вгору