Шановні відвідувачі "Очаківщини", хто небайдужий до історії та новин району, сайт безкоштовно опублікує любі Ваші матеріали, зі збереженням авторського права.
Запрошую до співпраці всіх, як професіоналів, так і аматорів.



Грудне вигодовування - це контакт з мамою, звичайні запахи і смаки, тілесний комфорт, задоволення рефлексу смоктання, почуття безпеки, джерело харчування і життя, налагодження всіх функцій організму, становлення і розвиток імунної, нервової та ендокринної систем.

Грудне молоко — це ідеальна їжа для новонародженого - натуральна, тепла, стерильна, дешевша ніж штучні суміші.

 

ПЕРЕВАГИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

Для матері: знижується ризик післяпологових кровотеч і інфекційних захворювань, раку молочної залози та ячників, розвитку анемії, допомагає запобігти неплановій вагітності.

Для дитини: грудне вигодовування важливий фактор попередження загальних недуг, розладів кишечнику та виникнення алергій, захворювань органів дихання, сприяє формуванню власної системи імунітету.

ЧИ ПОТРІБНО ВАМ ГОТУВАТИСЯ ДО ВИГОДОВУВАННЯ ГРУДЬМИ?

Так, але це зовсім нескладно і не потребує якихось надмірних зусиль від вагітної жінки. По-перше, треба глибоко впевнитися в необхідності природного вигодовування для майбутньої дитини, мати бажання обов'язково годувати її грудьми, а також отримувати підтримку з боку рідних, чоловіка та медичного персоналу. Звичайно, починати готуватися для цього потрібно із своєчасного нагляду в жіночій консультації і ретельного обстеження під час вагітності. Зверніть увагу на регулярний контроль за масою тіла, активізацію гімнастичних вправ для грудних м'язів, носіння бюстгальтеру із простої із простої тканини, достатнього за об'ємом для того, щоб не здавлювати молочну залозу.

Неприпустима обробка сосків спиртом.

При огляді молочних залоз може бути встановлена плоска або плескувата форма сосків. Не хвилюйтеся, це не є перешкодою для повноцінного грудного вигодовування. Справа втому, що дитина під час смоктання захоплює і частину груді навколо соска, не тільки сам сосок, потрібно лише правильно прикласти її до грудей.

Якщо у вас є рубці після перенесення операцій або опіків на молочній залозі, може викинути потреба консультації спеціаліста мамолога. Разом із тим, варто пам'ятати про можливість успішного грудного вигодовування однією молочною залозою.

ПРО МОЛОЗИВО І ГРУДНЕ МОЛОКО

Склад жіночого молока — не постійний. Протягом перших двох-трьох днів після пологів із грудей жінки виділяється молозиво, потім перехідне молоко, а через два тижні - зріле молоко. Кількість молозива невелика, в середньому ЗО мл на добу, але енергетична цінність його висока, що повністю задовольняє харчові потреби новонародженого. Та молозиво не тільки надзвичайно корисний продукт для немовляти. За рахунок високого вмісту в ньому різноманітних біологічно активних та захисних чинників, воно забезпечує надійне пристосування новонародженої дитини до умов нового поза утробного існування та захист від цілої низки інфекцій. Склад грудного молока може змінюватися і протягом доби, і навіть під час одного і того ж годування немовляти: порція молока "переднього або раннього" містять більше білків та мінеральних речовин, останні порції "заднього або пізнього" - більше жирів. Обидві порції мають важливе значення для годування дитини. Та головне - мамине молоко індивідуально відповідає потребам кожної дитини.

Будьте певні: Ви можете годувати!

Дуже суттєвою умовою успішного грудного вигодовування є ваш позитивний емоційний стан, велике бажання годувати грудьми. І навпаки, ви хвилюєтесь, збентежені, невпевнені в собі, не розумієте, чому важливе природне вигодовування, або відчуваєте біль, то навіть при достатньому виробленні молока грудною залозою воно може не виділятися. Це відбувається в зв'язку з тим, що при вище вказаних умовах гальмується рефлекс виведення молока (окситоциновий). У свою чергу, відсутність запиту про молоко гальмує його продукування і кількість молока в жінки зменшується. Тому спробуйте не звертати уваги на негаразди, сконцентруйтесь на тому, що тільки ви можете дати потрібне годування дитині. А для кращого спрацювання окситоцинового рефлексу треба заспокоїтись, прийняти теплий душ, випити теплого напою (молоко, сік, неміцний чай), зробити масаж шиї, спини. Від чого залежить тривала і стійка лактація, успіх грудного вигодовування в цілому? Практично кожна жінка спроможна годувати свою дитину тривалий час, виключно грудне вигодовування на протязі 6-ти місяців. Та для цього треба виконувати певні умови.

Головними з них є:

  • раннє, тобто в перші 30-60 хв. після пологів прикладання новонародженого до грудей матері;
  • чесне, активне смоктання, яке визначається не якимось розкладом, а тільки індивідуальною вимогою дитини та ступенем її ситості;
  • правильна техніка годування, яка забезпечує активне смоктання (добре випорожнення молочної залози, отримання молока дитиною);
  • позитивний емоційний стан жінки яка годує грудьми.

 

ЩО ТАКЕ РАННЄ ПРИКЛАДАННЯ ДО ГРУДЕЙ?

Перше прикладання малюка до грудей потрібно проводити в перші 3О хв. після народження дитини. Спочатку дитина голенькою викладається на животі матері. Після первинної обробки пуповини дитя повертають до матері і кладуть на верхню частину живота. Новонародженого, який лежить на животику, прикритий стерильною пелюшкою, матір повинна підтримувати рукою. Якщо в пологовому залі прохолодно, дитину разом з матір'ю накривають простирадлом та ковдрою. Через 20-60 хв. після пологів більшість новонароджених спроможні знайти і захопити сосок та ареолу материнської груді без допомоги. Можна допомогти дитині стимулюючи пошукові рухи губ і голови легким погладжуванням шкіри біля ротика.

РАННЄ ПРИКЛАДАННЯ МАЛЮКА СПРИЯЄ:

У матері:

  • швидкому становленню механізмів вироблення та виведення молока;
  • швидкому скороченню розмірів матки за рахунок стимуляції виділення гормону окситоцину;
  • припинення маткової кровотечі,
  • зменшенню вираженості післяпологового стресу;
  • становленню міцного психологічного зв'язку "мама-дитина";

У дитини:

  • закріпленню пошукового та смоктального рефлексів;
  • заселенню шкірних покривів, слизової оболонки ротової порожнини, травного каналу бактеріями від матері, проти яких у грудному молоці є вироблені антитіла;
  • отриманню з першим ковтком молозива не лише повноцінної їжі, але й концентрату захисних чинників проти кишкових та інших інфекційних захворювань;
  • становленню міцного психологічного зв'язку "дитина-мама".

НАЙКРАЩЕ, КОЛИ ВИ З МАЛЮКОМ РАЗОМ

Чисте, активне смоктання дитини за її вимогою можливе здійснити лише тоді, коли вона зразу після пологів знаходиться поруч із вами в одній палаті. Мова йде про режим спільного перебування матері і дитини, який активно впроваджується у пологових будинках України. При такому режимі ви матимете можливість годувати свою дитину виключно грудним молозивом і молоком, не використовуючи до лактаційні годування, догодовування сумішами або допоюванням водою чи глюкозою. Це є надзвичайно важливим і для здоров'я дитини, і для становлення лактації в матері. Частота прикладання дитини до грудей у таких випадках може досягти 10-12 разів на добу. В міру збільшення кількості молока, частота годувань зменшуватиметься до 7-9. Постійне перебування дитини в одній палаті з мамою важливе і для підтримки прикладання до грудей матері в нічний час.

При правильній техніці годування тривалість годування не повинна обмежуватись. Після активного смоктання груді й спорожнення її потрібно запропонувати іншу грудь.

Ознаки правильного прикладання дитини до грудей:

  • підборіддя дитини торкається вашої груді;
  • ротик малюка широко розкритий,
  • нижня губа вивернута;
  • щічки округлені;
  • більшу частину ареоли не видно (в основному нижньої частини),
  • ви не відчуваєте болю при тривалому смоктанні;
  • чути, як дитина ковтає молоко.

В пологовому будинку пропонують присутність будь-кого із близьких на пологах. Доцільність:

  • зменшується кількість ускладнень;
  • скорочується тривалість пологів;
  • зменшується необхідність в знеболюванні пологів;
  • зменшується кількість хірургічних втручань;
  • зменшується кількість новонароджених із низкою оцінкою по шкалі Апгар;
  • зменшується кількість негативних відгуків щодо процесу пологів.

Зареєструватися, щоб мати можливість залишати коментарі.

Вгору